Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Вижте 1/4-финалните двойки на световното първенство по хокей на лед

Словакия и Чехия станаха последните два участника на четвъртфиналите на Световното първенство, а Австрия изпада в дивизия 1 след последните мачове в групите. Словаците отнесоха САЩ с 4:1, а чехите разгромиха Норвегия със 7:0. Американците можеха и да оглавят група В при победа, но загубиха и ще срещнат Русия на четвъртфинален мегасблъсък. Специално на Световни първенства руснаците имат предимство, но ако се броят всички мачове- включително на Олимпийски игри и на Световна купа на 6-те водещи нации, но САЩ има 8 победи срещу 7 за Русия и 2 равенства. Двата състава вече се срещнаха на това първенство веднъж и Русия спечели с 5:3. Последната победа на американците е от 2004-а година в турнир за Световната купа.

Другите четвъртфинални двубои са Швейцария - Чехия, Канада - Швеция и Финландия - Словакия.

Финландия зае 1-ата позиция в група В, след като се наложи с 3:2 над Латвия в последната си среща. Анти Пилстрьом вкара две попадения за домакините. Словакия откри резултата още в 15-ата секунда с гол на Бранко Радивоевич, който пресече пас назад към вратаря Бен Бишъп, излязъл извън зоната си, за да отиграе шайбата. След това попадения вкараха още Мартин Бартек, веднага след това, както и Рене Видерни и Марко Дано. Вратарят на Словакия Растислав Стана спаси 20 шута, като капитулира единствено при удара на Дани Кристо през втората третина.

Германия се наложи с 3:2 над Франция след продължения в група В, а Швеция се наложи с 4:2 над Дания, но и двата мача бяха без значение за крайното класиране и подреждането на четвъртфиналните двойки.

Световно първенство по хокей на лед в елитната дивизия, срещи от предварителните групи:

Словакия - САЩ 4:1 (2:0,1:1,1:0)
Франция - Германия 2:3 след продължение(1:1,1:0,0:1)
Латвия - Финландия 2:3 след продължение(1:1,0:1,1:0)

8. Австрия 7 2 5 18:29 5

Първите четири отбора в групите се класират за четвъртфиналите. Отборите на Словения и Австрия изпадат в Дивизия 1