Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Ман Сити срази Рединг в първия мач след уволнението на Манчини (видео)

Миналогодишният шампион на Англия Манчестър Сити постигна резонна победа срещу вече изпадналия Рединг в 37-ия кръг на Премиър лийг. "Гражданите" спечелиха гостуването си на "Мадейски Стейдиъм" с 2:0 благодарение на голове на Серхио Агуеро и Един Джеко. Това бе първи мач за тима след уволнението на мениджъра Роберто Манчини. Днес отборът беше воден от Брайън Кид, а по трибуните имаше доста фенове на Сити, които издигнаха плакати, изразяващи благодарността им към Манчини.

Срещата беше лишена от всякакво напрежение и съперниците играха единствено за честта си. Силният дъжд затрудни по-техничният тим на гостите, но те създадоха немалко положения пред вратата на Алекс МакКарти. 23-годишният страж беше най-добрият футболист на "кралските поданици" и най-вече благодарение на неговите спасявания нулевото равенство се запази почти до почивката. Пропуски за Манчестър Сити направиха Агуеро и Карлос Тевес. Все пак, в 40-ата минута Агуеро се възползва от подаване на Давид Силва и откри резултата.

В началото на второто полувреме Павел Погребняк можеше да изрази, но ударът му бе отразен от Джо Харт. Последваха по няколко пропуска и на двата отбора, за да дойде 88-ата минута, в която резервата Джеко реши всичко. И този път асистнецията бе на Давид Силва, който изведе босненския национал на стрелкова позиция и той не сбърка.

Манчестър Сити ще завърши сезона на второ място. "Гражданите" имат 78 точки - с 10 по-малко от Манчестър Юнайтед и с 6 повече от Челси. Рединг е предпоследен с 28 точки.

В последния кръг Сити приема Норич, а Рединг гостува на Уест Хам.