Гаске елиминира Григор Димитров в Рим (видео)

Поставеният под №9 в схемата Ришар Гаске (Франция) спечели с 6:4, 6:4 мача с първата ни ракета Григор Димитров от втория кръг на турнира от серията "Мастърс" в Рим. Талантът от Хасково, наричан Baby Federer заради приликите на играта му с тази на Роджър Федерер, се изправи днес за четвърти път срещу Гаске и продължава да няма победа срещу французина, който също е сравняван с швейцарската легенда и също е известен като Baby Federer.

Мачът започна по най-лошия възможен начин за Григор, който сервираше пръв и загуби още откриващото си подаване. До края на първия сет 26-ият в световната ранглиста българин печелеше своите подавания, но така и не успя да върне ранно допуснатия пробив.

Във втория гейм на втория сет Григор реализира пробив на нула и поведе с 2:0. Последва обаче пълен срив в играта на 21-годишния българин, който вместо да затвърди пробива загуби подаването си също на нула след поредица от непредизвикани грешки. Гаске изравни резултата за 2:2 с гейм на нула и до края на мача нямаше проблеми. Между третия и петия гейм французинът спечели 11 поредни точки и след нов пробив излезе напред в резултата и във втория сет - 3:2. Във втората част изглеждаше, че Григор е измъчван от някакъв физически проблем, българинът нямаше отговор на късите топки на своя съперник, който при 5:4 сервираше за победата и затвори мача с гейм на нула. Двубоят продължи 1 час и 13 минути.

В третия кръг Ришар Гаске ще срещне сънародника си Жо-Вилферд Цонга или поляка Йержи Янович. Григор Димитров пък си тръгва от италианската столица с 45 точки за ранглистата и 17 235 евро от наградния фонд.

Следващият турнир, на който Димитров се е записал за участие е този в Дюселдорф. Състезанието започва на 19 май и ако Григор не се откаже от участие, би трябвало да е сред поставените тенисисти. Турнирът в Дюселдорф ще е генералната репетиция на българския талант преди започващия на 26 май втори турнир от "Големия шлем" за годината - "Ролан Гарос".