Берое подпечата титлата при юношите след три асистенции на Исус

Юношите старша възраст на Берое записаха поредна победа в Зона “Стара Загора” и два кръга преди края спечелиха първенството. Днес възпитаниците на Господин Мирчев спечелиха с 0:3 гостуването си на Розова долина в отложен мач от XXI кръг. Ангел Костов се разписа на два пъти, а стражът на домакините си отбеляза автогол. Срещата премина изцяло под диктовката на старозагорци. Теренът бе твърд и неравен, и попречи на двадесет и двамата да покажат по-добър футбол. Мача се отличи и с доброто съдийство на бригадата от Казанлък.

В 15-ата минута Исус Ангелов центрира от фаул в наказателното поле, където Ангел Костов изпревари и вратаря и защитник и с глава откри резултата.

В 33-ата минута Исус Ангелов изпълни корнер и при опита си да хване топката, стражът на домакините я прати в собствената си врата за 0:2.

Шест минути след почивката Исус Ангелов проби по дясното крило и центрира в наказателното поле към Ангел Костов, който с глава от точката за изпълнение на 11 метров наказателен удар прехвърли излезлият напред вратар за 0:3.

Беройци можеха да стигнат и до по-убедителен резултат, но пропуски пред вратата на съперникът не позволиха това да се случи.

На 16 май от 17:30 часа “Берое” 94 гостува на “Миньор” 94 (Раднево) в среща от XXV предпоследен кръг на първенството.

Розова долина 94 (Казанлък) – Берое 94 (Стара Загора) 0:3

0:1 Ангел Костов 15,
0:2 Георги Курделов (аг) 33
0:3 Ангел Костов 51