Вихрени 45 минути и разгромна победа за Локо (Пд) (видео)

Тимът на Локомотив (Пловдив) разгроми с 4:0 изпадналия Монтана в последния мач от 27-ия кръг на "А" група. Головете отбелязаха Христо Златински (23), Валери Георгиев (29), Владислав Мирчев (30) и Даниел Георгиев (45). Успехът позволи на "черно-белите" да се изравнят на 7-ото място с Берое. Двата тима имат по 39 точки. Монтана е с едва 13 точки и е на последно място.

Пловдивчани можеха да постигнат по-убедителна победа, тъй като в 57-ата минута Антон Костадинов от гостите получи червен картон, а три минути по-късно Мирчев нацели напречната греда.

Домакините влязоха в мача с настроение заради точката, която взеха като гости на Ботев (Пловдив). В първите минути те натиснаха съперника, но до гол стигнаха чак в 23-ата минута. Диего Фераресо проби по крилото и стигна до аутлинията, откъдето върна към Златински, за когото не бе проблем да се разпише от около 5 метра.

След шест минути Валери Георгиев със самостоятелен пробив премина през защитата на гостите и отбеляза за 2:0. В следващата атака Мирчев засече с глава центриране от корнер и направи резултата класически.

В 45-ата минута Златински намери Даниел Георгиев, който с удар от около 10 метра вкара за 4:0.

"Смърфовете" продължиха да доминират и през втората част. В 57-ата минута те получиха числено предимство на терена, след като Костадинов бе изгонен за втори жълт картон. Три минути по-късно Мирчев бе на път да повтори упражнението от първата част, но този път уцели гредата след удар с глава.

Първата си по-сериозна атака гостите създадоха в 65-ата минута, но успяха да стигнат само до ъглов удар. В 81-ата минута Златински пропусна да направи успеха на домакините по-убедителен, а в самия край на срещата вратарят на "черно-белите" Петър Денчев спаси удар на Георги Пашов и запази вратата си суха.