Разочарование за Пиронкова на старта в Рим

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на турнира в Рим, след като загуби с 3:6, 0:6 срещу бившата номер 1 в света Йелена Янкович (Сърбия). Заемащата 51-ото място в класацията на WTA пловдивчанка имаше кратък момент на пробуждане с три поредно спечелени гейма в началото на мача, след което обаче така и не намери начин да се противопостави на по-силната си опонентка. След днешната среща 25-годишната Пиронкова вече има пет поражения от пет мача срещу сръбкинята. От своя страна, 18-ата в света Янкович ще мери сили във втория кръг на надпреварата срещу победителката от сблъсъка между Каролин Вожняцки и Бояна Йовановски.

28-годишната Янкович започна добре мача и проби подаването на българката още в първия гейм. Сръбкинята спечели и последвалия си сервис гейм, но след това допусна лек спад в играта си. Пиронкова се възползва и взе три поредни гейма за 3:2. Първата ни ракета имаше брейкпойнт и в шестия гейм, но не го реализира. Нещо повече - Цвети изпусна подаването си за 3:4, а след това и за 3:6, с което загуби сета след 38 минути игра.

Втората част бе наистина кошмарна за българката. Тя не успя да вземе нито едно от подаванията си, а освен това не се възползва и от няколко възможности за пробив в първия и третия геймове на сета. Спечелвайки десет поредни гейма, Янкович си осигури победата в мача, който продължи 76 минути.

Сръбкинята остави в статистиката 22 печеливши удара срещу 11 за Пиронкова. Непредизвиканите грешки на българката бяха 25, а на Янкович - с 8 по-малко. Днешната загуба затвърждава лошата серия на Цвети от началото на годината. Пловдивчанката има само 3 победи през този сезон.