Радуканов гледа победа на ЦСКА срещу Левски на "Герена"

Детският отбор на Левски (родени 1998 г) получи купата на столичен първенец днес, но празникът на младите сини таланти беше помрачен от първата домакинска загуба през сезона- 0:2 от ЦСКА. "Сините" приключват с 51 точки на върха и получиха златните си медали и купата от Николай Добрев, шеф на Столичния съвет на БФС.

ЦСКА остава втори с 49 точки и дори при победи в отложените си два мача Чавдар (Етрополе) няма как да ги задминат. Младите армейци също получиха сребърните си медали днес.

"Армeйците" дойдоха на "Герена" пределно мобилизирани срещу най-неудобния си противник в цяла България. Имаха и да си връщат заради 0:3 на финала в Сопот по-рано този месец.

И двата отбора обаче продължават в елиминациите в държавното първенство U15, както и Чавдар (Етрополе), Славия и Септември. Петте представителя на София ще играят най-напред предварителен кръг срещу други пет отбора от Югозападна България за пет квоти във финалите.

Сблъсъкът бе изгледан от наставника на първия тим на армейците Милен Радуканов, който бе в компанията на Даниел Боримиров.

В cамата среща футболистите на треньора Галин Иванов превъзхождаха съперника си през цялото време и заслужено спечелиха. Те дори можеха да си тръгнат от Герена и с по-убедителен успех, ако бяха концентрирани в последния пас и удар.

Любопитното е, че при набор 1998 това е първи успех на ЦСКА срещу вечния съперник откакто са сформирани тимовете. Павел Головодов откри резултата преди почивката с хубав удар от границата на наказателното поле, след като Илиян Стефанов от Левски не успя да овладее топката. След почивката сините се опитаха да натиснат, но атаките им не се получиха, а вратарят Слави Петров имаше малко работа. 10 минути преди края на мача резервата Тодор Кръстев проби по дясното крило и подаде в центъра към Марчело Тенев, който от точката за изпълнение на дузпа наказа за втори път вратаря Димитър Шейтанов. Това е първата победа на ЦСКА над Левски в тази възраст във всички първенства и турнири досега.

Левски - ЦСКА 0:2

голмайстори: 0:1 Павел Головодов (30), 0:2 Марчело Тенев (53)

Левски: Димитър Шейтанов, Илиян Попов, Георги Кузовски (Ерик Борисов), Цветан Топалов, Лъчезар Котев, Илиян Стефанов, Ангел Сираков (Ивайло Найденов), Георги Янев-капитан, Станислав Иванов (Божидар Божилов), Георги Русев (Асен Чандъров), Алекс Боримиров;
Треньор: Викторио Павлов

ЦСКА: Слави Петров, Марио Благоев, Кристиян Славов, Милен Младенов, Давид Стоянов (Станислав Каров), Йоан Маринов (Тодор Кръстев), Илия Джамов (Стефан Стойнов), Айкут Рамадан, Павел Головодов, Марчело Тенев (Драгомир Тошев), Марио Йорданов-капитан;
Треньор: Галин Иванов

Съдии: Петър Григоров, Владимир Велев и Георги Минев (от София)
Делегат на БФС: Николай Добрев