Вижте как Радо Стойчев налетя на щаба на Пиаченца и получи червен картон (ВИДЕО)

Българският наставник на Итас Диатек (Тренто) Радостин Стойчев провокира скандал по време на 5-ата финална среща в италианската Серия А1 снощи срещу Копра Елиор (Пиаченца), която Матей Казийски и компания спечелиха с 3:2 в "Пала Тренто".

В третата част при резултат 1:1 и 15:15 в третата част последва много спорна атака в аут на Матей Казийски. Това изнерви максимално наставникът Радостин Стойчев, който налетя на лично на треньорския щаб на Пиаченца. Последва червен картон за Стойчев, след което бе изгонен от скамейката и бе пратен в публиката, не и без помощта на карабинерите Това като че ли мотивира играчите на Тренто, които обърнаха резултата до 20:18 в своя полза след две силни атаки на Казийски, а в последствие спечелиха и гейма с 25:22.

В крайна сметка Тренто спечели мача с 3:2 (25:23, 21:25, 25:22, 19:25, 15:12) и титлата след 3-2 победи.

ГАЛЕРИЯ от финал №5: ТРЕНТО - ПИАЧЕНЦА 3:2 - ТУК!!!