Как играха Казийски и шампионите от Тренто срещу Пиаченца?

Колегите от най-големия волейболен уеб сайт в Италия и света volleyball.it направиха анализ на играта на новите шампиони от Итас Диатек (Тренто) срещу Пиаченца при победата с 3:2 в петия решителен мач от финалния плейоф в Серия А1.

9 - ТРЕНТО (като отбор) - Цялостната оценка за този вълнуващ сезон, в който за съжаление изпуснаха само да играят на финалната четворка в Шампионската лига. В най-трудните моменти от към техника и психика, момчетата успяха да продължават да показват своята решимост и да се борят до последната топка, като спечелиха трета титла.

9 - БИРАРЕЛИ (14 точки, 2 блока, 3 аса, 82% ефективност в атака) - Най-ефективният от Тренто, в може би най-силната година, в която поддържаше едно и също ниво. Както обикновено беше в страхотна форма в края на сезона, даде всичко от себе си в петия мач и бе в основата на успеха.

8 - СИНТИНИ (2 точки, 1 блок, 1 ас) - Появи се на полето за петия мач, след като живее втори живот след борбата му с рака. Игра умно и със сърце, но без да прекалява, а само с целта да помогне на отбора. Не винаги беше успешно, но просто топките, които получаваше не винаги бяха перфектни. Записа се с един ас и един блок. Усилията на терена му се отплатиха с наградата за MVP.

7.5 - КОЛАЧИ (45% позитивно и 25% перфектно посрещане) - От третия гейм нататък остана трайно на полето, дори при посрещане на противниковия сервис, и се представи много добре на поста си. Действаше стабилно в защита и имаше някои вълшебни спасявания.

7 - КАЗИЙСКИ (17 точки, 1 блок, 43% ефективност в атака, 52% позитивно и 42% перфектно посрещане) - Игра страхотно на периоди, като се загуби в геймовете спечелени от Пиаченца. Шест пъти го хванаха на блокада, но когато топката беше в игра, игра по шампионски. Не записа точка от сервис, но затрудни максимално Пиаченца.

7 - БУРГЩАЛЕР (4 точки, 3 блока, 50% ефективност в атака) - Беше титуляр в тайбрека, като даде по-голям тласък за атаките в центъра. Превърна се в страшилище за нападението на Пиаченца с блокадите си и много добрата си игра край мрежата.

6.5 - ДЖУРИЧ (8 точки, 1 блок, 1 ас и 46% ефективност в атака) - Започна мача с голям ентусиазъм и скоростно направи няколко точки, но след това постепенно се загуби и седна на пейката.

6.5 - ЛАНЦА (1 точка, 100% ефективност в атака и 100% позитивно посрещане) - Влезе във втория гейм, за да даде почивка на Османи. Посрещаше страхотно, а на първа линия направи една точка чрез блок-аут.

6 - ХУАНТОРЕНА (11 точки, 2 аса, 41% ефективност в атака, 46% позитивно и 25% перфектно посрещане) - Изглежда, че е уморен в края на сезона и на моменти изглеждаше като сянка на самия себе си. Въпреки, че само веднъж бе хванат от блокадата на Пиаченца, положи много усилия в атака, където постигна само 9 точки от 22 атаки. Наистина се открояваше в защита, което е безценно, но когато беше на сервис не успяваше да го вкарва.

6 - ЩОКЪР (17 точки и 47% ефективност в атака) - Започна неконтролируемо (80% ефективност в атака, 4 точки от 5 атаки, но след това изглеждаше, че се губи от време на време. Направиха му 6 блокади, но в края на тайбрека заби две смъртоносни атаки за 13-та и 14-та точка. На сервис направи 5 грешки.

5 - БАРИ (30% позитивно и 20% перфектно посрещане) - Като цяло подходи грешно към мача, който може да му бъде последен с фланелката на тима. Често попадаше под ударите на сервисите на Пиаченца, като допусна 4 аса само за първите два гейма. След това бе заменен от Колачи.

ГАЛЕРИЯ от финал №5: ТРЕНТО - ПИАЧЕНЦА 3:2 - ТУК!!!