Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

ПСЖ шампион! (видео+галерия)

Отборът на Пари Сен Жермен е новият шампион на Франция. Парижани триумфират с титлата на Лига 1 за трети път в историята си - след 1986-а и 1994-а година. ПСЖ стигна до успеха след като победи с 1:0 като гост Лион в мач от 36-ия кръг на надпреварата и вече не може да бъде изместен от първото място. Така след като през миналата година столичани не успяха да се преборят с Монпелие, сега катарските собственици на клуба започват да берат плодовете на инвестициите си. Наставникът на отбора Карло Анчелоти пък става шампион на трета държава след титлите му на Италия с Милан и Англия с Челси.

С известни спадове през сезона, ПСЖ показа най-стабилна игра през целия шампионат и заслужено триумфира с титлата. Парижани демонстрираха отчетливо в директните двубои със съперниците си за титлата, че са най-класният отбор в и не загубиха в нито един мач срещу Олимпик Марсилия, Лион и Лил. Днешният успех на "Стад Жерлан" доказва доминацията на ПСЖ, след като това е едва втората победа на тима там в последните 20 години. Два кръга преди края тимът има 77 точки, събрани от 23 победи, осем равни и пет загуби.

През първата част днешната срещата ПСЖ бе по-активният тим и имаше няколко чисти положения за гол. Пропуски направиха Златан Ибрахимович и Жереми Менес. Лион имаше възможност да открие резултата в началото на мача, но Бафе Гомис не сполучи. След това последваха далечни удари на Клемен Грение и Ясин Бензиа, но Никола Душес изби шутовете.

Резултатът бе открит от ПСЖ в 53-ата минута, когато Тиаго Мота изведе на отлична позиция Жереми Менес, който с плътен диагонален шут реализира. До края на срещата Лион се опита наложи териториален натиск, който обаче не доведе до много опасности пред вратата на Душес.