Автогол зарадва Барса в дербито с Атлетико (М), Меси с нова контузия (видео + галерия)

Барселона победи Атлетико (Мадрид) с 2:1 в гостуването си на "Висенте Калдерон" от 35-ия кръг в Примера дивисион. Каталунците вече си бяха осигурили титлата на Испания и изиграха двубоя без напрежение. Радамел Фалкао даде преднина на "дюшекчиите" в 51-ата минута, но Алексис Санчес въстанови равенството с 73-ата минута, а нелеп автогол на Габи в 80-ата минута донесе успеха на гостите.

Преди срещата домакините направиха шпалир в чест на каталунците, които от снощи са шампиони, след като Реал Мадрид не успя да победи Еспаньол (1:1). Възстановилият се от травма Лионел Меси се завърна в стартовия състав на "лос кулес". Бълхата игра в атака заедно с Кристиан Тейо и Алексис Санчес. Той обаче поулчи нова контузия през мторото полувреме и напусна терена принудително, като остави тима си с 10 души на терена, тъй като Тито Виланова вече бе извършил всичките си смени.

Наставникът на Атлетико Диего Симеоне пък даде почивка на Филипе Луиш и Диего Коща, за да бъдат свежи за предстоящия финал срещу Реал Мадрид в турнира за Купата на Краля следващия петък.

Радамел Фалкао имаше първата възможност за гол в 8-ата минута, но изстрелът му с левия крак беше спасен с лекота от Хосе Мануел Пинто.

В 17-ата минута Меси пробва Тибо Куртоа от фаул, но ударът беше слаб. Седем минути по-късно Фалкао отново се озова на добра позиция, но пак не шутира с нужната сила и точност.

В 31-ата минута Меси хвърли пас към Тейо, който се измъкна от ляво и се озова срещу последния в защитата Диего Годин. Последва финт, при който обаче младият играч на Барса се спъна и така пропусна да завърши атаката с удар. В заключителните секунди на полувремето обаче само късметът спаси столичани след спиращ дъха фалц на Тейо, като топката мина на сантиметри от гредата.

Три минути преди почивката Даниел Алвеш напусна с контузия и на негово място Тито Виланова вкара Марк Бартра.

В началото на втората част Атлетико натисна и в 51-ата минута грешка в защитата на Барса позволи на Габи да изведе Фалкао, който напредна и останал сам срещу вратаря не сгреши за 1:0.

След това обаче Барселона натисна и в 73-ата минута Алексис Санчес и Сеск Фабрегас направиха хубаво двойно подаване в наказателното поле и чилиецът от близо направи 1:1. В 80-ата минута пък Давид Вийя опита доста неточен удар по посока на вратата и топката отиваше в аут, но там Габи реши да играе с нея и доста нескопосано я насочи във вратата и на практика подари победата на Барса за крайното 1:2.

Така Барселона вече има актив от 91 точки на върха на класирането. Атлетико пък остава на 3-ата позиция със 71 точки.