Манчестър Юнайтед с победа в шампионския мач след късен гол (видео+галерия)

Късен гол на централния защитник Рио Фърдинанд да донесе победа с 2:1 в "шампионския" мач на Манчестър Юнайтед срещу Суонзи на "Олд Трафорд". Бившият английски национал засече центриране от корнер на Робин ван Перси в 87-ата минута и по този начин донесе победата на домакините след равностойна втора част, в която те почти не направиха опасно положение пред вратата на Герхард Тремел.

Двубоят започна с шпалир от страна на футболистите и на двата отбора към оттеглящия се от футбола мениджър на "червените дяволи" сър Алекс Фъргюсън. Феновете на домакините показаха и специалната си хореография за 20-ата титла на своя отбор.

След равностойна първа част, в която домакините имаха сериозно териториално преимушество, но направиха редица пропуски шред вратата на Суонзи, мексиканският нападател Хавиер Ернандес-Чичарито откри резултата. Малко преди края на първото полувреме стрелецът се възползва от подарък на централния бранител на гостите Ашли Уилямс и разстреля Герхард Тремел, за да даде преднина на домакините и да оформи головата си сметка за сезона на 9 попадения в Премиър лийг. При този резултат завърши и първото полувреме от мача. Преди попадението на Чичарито домакините имаха доста положения да вкарат по-ранен гол, но пропуски направиха Пол Скоулс и Робин ван Перси.

Почти веднага след подновяването на играта за втората част домакините получиха "студен душ", след като миг невнимание от тяхна страна доведе до изравнителен гол. Испанският голмайстор на Суонзи Мичу отбеляза за "лебедите" с първия точен удар във вратата на Давид де Хеа четири минути след началото на второто полувреме.

Манчестър Юнайтед се хвърли в атаки, но пробойните в отбраната на домакините можеха да доведат дори до второ попадение в полза на Суонзи. Нейтън Дайър и отново Мичу пробваха рефлексите на Де Хеа, а бранител на домакините спря топката и с ръка в наказателното поле, но реферът Джонатан Мос не посочи бялата точка.

В последните минути на мача обаче "обръчът" пред вратата на Суонзи се затегна и натискът на домакините даде резултат. В 87-ата минута Рио Фърдинанд с мощно воле заби топката в мрежата на Тремел за крайното 2:1 след центриране на Робин ван Перси от корнер и грешка при нареждането на защитата на Суонзи, която го остави непокрит на далечната греда. Бившият английски национал изрази бурно радостта си след попадението, ясно осъзнавайки, че то ще донесе на Манчестър Юнайтед "шампионска" победа в предпоследния мач на сър Алекс Фъргюсън начело на отбора.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!

МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!

ВИЖ КЛАСИРАНЕТО ТУК!

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ШАМПИОНСКИТЕ ПРАЗНЕНСТВА НА МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!