Троа вижда спасението

Отборът на Троа записа трета победа в последните си четири мача и вече съвсем реално може да се надява на спасение. Играчите от Шампан победиха с 1:0 като гост Аячо в мач от 36-ия кръг на Лига 1 и вече са само на точка от чертата. Единственото попадение вкара Флориан Жаржа в 18-ата минута. Така Троа събра 34 точки, а първият спасяващ се - Нанси е с 35. Аячо пък остава с 39 и се нуждае от точка в оставащите два кръга, за да подпечата оставането си в елита.

Рен продължава с ужасяващия си край на сезона, в който тимът записа едва една победа в 12 мача и днес бе разбит с 4:1 при визитата на Валансиен. Наставникът Фредерик Антонети пусна много млади футболисти, които показаха добра игра през първата част, но през второто полувреме два червени картона - на Дмитри Фулкие и Джон Бой объркаха сметките на Рен. За домакините вкараха Маор Меликсон, бранителите Линдсей Рос, Кени Лала и резервата Хосе Саес. За гостите резултата откри Джонатан Питройпа.

Нанси бе на път да стигне до много ценна точка при визитата си на Бордо, след като изравни до 2:2, след като губеше с 0:2, но в крайна сметка не успя да запази хикса и жирондинците спечелиха с 3:2. Нанси е с точка над чертата и има 35 в актива си. Бордо пък е с 52 на седмо място.

Шампионът Монпелие записа нов слаб мач при гостуванията си и загуби с 1:3 при визитата си на Бастия. Антони Модест се отчете с два гола, а един добави Клаудио Бовю. За Монпелие се разписа Джон Утака. Миналогодишните шампиони са на осмо място с 51 точки, докато Бастия е с 43 и вече си осигури място в елита и догодина.