Живко Миланов и Васлуй с победа като гост

Васлуй победи с 2:0 като гост Чяхлъул в среща от 31-ия кръг на румънското първенство. Българският защитник Живко Миланов беше титуляр за Васлуй и остана на терена през всичките 90 минути. Гостиет бяха значително по-добрият отбор, но наложиха волята си едва след почивката. Майк Темваниера откри резултата в ^2-ата минута, а в 75-ата Ливиу Антал довърши домакините. В края на мача Чяхлъул остана с човек по-малко след червен каротн на Андрей Марк.

В друг мач днес Газ Метан отстъпи на Оцелул с 1:2.

В класирането водач и сигурен шампион е Стяуа със 75 точки. Второто място делят Петролул и Пандури с по 56 точки, а на четвърта позиция е Астра с 54. Васлуй е шести с 49 точки.

ЧЯХЛЪУЛ - ВАСЛУЙ 0:2
0:1 Темваниера (62)
0:2 Антал (75)

ГАЗ МЕТАН - ОЦЕЛУЛ 1:2
1:0 Витиньо (47)
1:1 Бенга (49)
1:2 Ванчеа (59)