100 години ски спорт в България

Висла гази без Генков

Българският нападател Цветан Генков не игра при убедителната победа на Висла (Краков) с 3:0 над Корона (Киелце) в 26-ия кръг на полското първенство. Домакините стигнаха до успеха доста трудно. Резултата откри Храпек в средата на първото полувреме и нов гол не падна чак до последните минути, когато Патрик малецки и отново Храпек затвърдиха успеха на Висла.

В други двубои днес Погон (Шчечин) загуби с 0:1 от Белхатов, а Легия (Варшава) разгроми с 3:0 като гост Ягиелония и отново се върна на върха в класирането. Легия има 59 точки, а втори с 57 е Лех (Познан) на Александър Тонев.

ВИСЛА (КРАКОВ) - КОРОНА (КИЕЛЦЕ) 3:0 (1:0)
1:0 Храпек (26)
2:0 Малецки (87)
3:0 Храпек (90)