Естония разгроми Германия с 3:0! България с минимални шансове за Мондиал 2013

Шансовете на националния волейболен отбор на България за младежи да се класира за Световното първенство в Турция останаха съвсем малки. Това стана ясно, след като преди малко Естония разгроми Германия с 3:0 (25:20, 25:21, 25:22) в мач от 4-ия ден на световните квалификации в Група "С", игран тази вечер в зала "Христо Ботев" в София. В другата среща за деня Румъния се наложи над Израел с 3:0 (25:18, 25:17, 25:21).

По този начин естонците излязоха начело във временното класиране със 7 точки след 3 победи от 3 мача, колкото имат и българските момчета, които днес почиваха, които са 2-ри с 2 победи и 1 загуба. Така при евентуална победа утре на волейболистите на Естония над последния в класирането - Израел, с 3:0, те ще спечелят квотата за Мондиал 2013 и ще обезсмислят последния мач между България и Германия.

Какви са минималните и теоретични шансове на България? Ако Израел успее да вземе два гейма на Естония, тогава българските момчета ще трябва да бият Бундестима с 3:0 или 3:1 гейма, за да се класират за Световното първенство. Ако пък израелците победят Естония с 3:2 гейма, то тогава победа с какъвто и да е резултат устройва възпитаниците на Драган Нешич. Ако пък естонците не успеят да вземат повече от един гейм от Израел, то тогава и два гейма срещу германците ще са достатъчни на България да се класира за шампионата на планетата.

Срещите са утре (12 май) съответно от 16,00 и 18,30 часа.

Снимка: ИЛИЯ СТОИМЕНОВ, SPORTAL.BG