Серина Уилямс на финал в Мадрид

Водачката в световната ранглиста при жените Серина Уилямс се класира за финала на турнира по тенис в Мадрид, след като се наложи със 7:5, 6:2 над италианката Сара Ерани. След неубедителното начало Уилямс взе контрола върху мача. Тя направи по един пробив във финалния гейм във всеки сет и си гарантира успеха. По този начин защитаващата титлата си Серина увеличи личния си баланс срещу този съперник на 5-0 победи и има лично постижение от 30-2 през тази година.

Съперничка на американката ще бъде победителката от втория полуфинал между Мария Шарапова, поставена под номер 2 на този турнир, и сръбкинята Ана Иванович. Ако спечели турнира, по-малката от сестрите Уилямс ще триумфира с 50-ата си титла в кариерата.

"Чувствах се наистина солидно на корта, което е много важно преди предстоящия Голям шлем. Направих няколко малки грешки, но смятам, че вторият сет беше по-добър от първия. Досега не срещнах много силни противнички, но знам, че на финала ще бъде различно", каза още Серина.

В неделя за нея ще бъде първи финал на червен клей от 2002 година насам. Последният й трофей на подобен корт беше на турнира Каха Махика на експерименталния син клей през 2012 година.