Лампард стана най-големият голмайстор в историята на Челси пред погледа на Стилиян (видео)

Големият Франк Лампaрд вкара 202-ия и 203-ия си гол за Челси, с което донесе обрат и победа с 2:1 на своя отбор над Астън Вила. Кристиан Бентеке даде преднина на домакините в 15-ата минута на сблъсъка на "Вила Парк". Голмайсторът поздрави след попадението си Стилиян Петров, който преди няколко дни обяви, че слага край на кариерата си като състезател. Бентеке показа фланелка с името на българина, който наблюдаваше мача от трибуните на "Вила Парк". В 61-ата минута Франк Лампард направи 1:1, с което изравни головия рекорд на Боби Тамблинг от 202 попадения за Челси. Легендарният халф на "сините" обаче не спря дотук, след като в 88-ата минута вкара исторически рекорден 203-ти гол, с който донесе победата на гостите.

Двата отбора завършиха в числено намалени състави след червените картони на Рамиреш и Бентеке.

Десният бек на Астън Вила Матю Лоутън не успя да премине късния фитнес тест и бе заменен в титулярния състав от Ерик Лихай. Това бе и единствената промяна в стартовите 11 на бирмингамци.

Четири промени беше направил Рафаел Бенитес в сравнение с тези, които започнаха през седмицата срещу Тотнъм. Джон Тери, Франк Лампард, Виктор Моузес и Демба Ба стартираха вместо Бранислав Иванович, Давид Луиш, Оскар и Фернандо Торес.

Кристиан Бентеке даде преднина на Астън Вила в 15-ата минута. Якуба Сила подаде към нападателя, който проби по левия фланг, преодоля Кейхил и с хубав удар в близкия ъгъл не остави шансове на Петер Чех. Голмайсторът поздрави след попадението си Стилиян Петров, който преди няколко дни обяви, че слага край на кариерата си като състезател.

Няколко минути след това Фабиан Делф бе близо до това да удвои след изстрел от дистанция. Брад Гузан пък спаси отбора си от изравняване, парирайки изстрел на Демба Ба. В 30-ата минута стражът изби в гредата пряк свободен удар, изпълнен от Франк Лампард.

В 45-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Рамиреш получи втори жълт картон и напусна преждевременно терена, а 13 минути след подновяването на играта и Бентеке го последва, също заради втори жълт картон.

В 61-ата минута Лампард получи от Еден Азар топката в наказателното поле и с хубав изстрел от около 15-ина метра направи 1:1.

Десетина минута след това гостите бяха близо до пълен обрат, след като шут на Кейхил бе блокиран на голлинията от Сила, след което Ба се опита да направи добавка, но и Уестууд изчисти около голлинията. Повторенията обаче показаха, че в тази ситуация съдийската бригада трябваше по-скоро да зачете гол, тъй като топката бе преминала линията.

Другата неприятна вест за Челси бе контузията, която няколко минути по-късно получи капитана Джон Тери, който може да пропусне финала за Лига Европа. В добавеното време и Еден Азар получи травма. Малко преди това - в 88-ата минута, именно белгиецът асистира отново на Лампард, който отблизо направи 1:2, реализирайки рекордния си 203-ти гол за Челси.

С успеха лондончани със сигурност си гарантираха място в Шампионската лига. Челси е на трето място със 72 точки, докато Астън Вила е 13-и с 40 точки и все още отборът не си е гарантирал на 100% оставането в Премиър лийг.