Драган Нешич: Вярвам в този отбор

Треньорът на националния волейболен отбор на България за младежи Драган Нешич, обобщи след загубата от Естония с 2:3 в третия ден на световната квалификация в София, че вярва на тима и неговите въможности за спечелване на квота за Мондиал 2013. Ето неговия коментар за BGvolleyball.com след петгеймовата битка с естонците:

"След като имахме предимство с 2:1 гейма загубихме ритъм на сервис и не успяхме да удържим на концентрация. В четвъртата част, когато водехме с 8:4 и 10:5, не успяхме да си затворим гейма и да спечелим мача. Тогава се случи спадът, който не трябваше да става. Може би при този резултат момчетата помислиха, че са спечелили мача. Но пък, от друга стана така и изглеждаше, и това може това би ги подведе. Точто това им казах и на първата почивка, много да внимаваме за изградения ритъм от втория и третия гейм, да го запазим. Но се получи абсурдно падане на концентрацията и започнахме да правим неща, които не приличаха на волейбол и за това, за което сме се готвили. Аз, като треньор поемам отговорността. Не е важно, какво се виждаше и какво не се виждаше в мача. Аз вярмам в този отбор! В съботния ден ще стане страшна битка между германци и естонци. След това, в неделя, очаквам, с малко късмет да победим Германия и да изиграем този "финал", ако мога така да се изразя. Защото, ако Германия победи Естония, практически, нашият мач с Бундестима става финал. До момента, ние имаме 7 точки и все пак сме първи в класирането. Няма нищо загубено. Надявам се да победим в последния ден. А това само по себе си ще е едно сериозно изграждане на този отбор".

Снимка: ИЛИЯ СТОИМЕНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЕСТОНИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:2 - ТУК!!!