Реал Гарсиласо се класира за четвъртфиналите

Отборът на Реал Гарсиласо се класира за четвъртфиналите в турнира по футбол за копа Либертадорес. Перуанците отстраниха уругвайския Насионал след успех с 4:1 след дузпи в реванша в Монтевидео. Двата отбора си размениха по една победа с по 1:0, като Гонсало Буено се разписа в 57-ата минута на реванша, за да анулира аванса на съперника от първия мач. До края повече попадения не паднаха и победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи.

37-годишният бивш играч на Интер и уругвайски национал Алваро Рекоба и Диего Аписменди пропуснаха от бялата точка за Насионал, докато Фабио Рамос, Виктор Ферейра, Кристиан Вилдосо и Оскар Гамара бяха точни и донесоха успеха на Реал Гарсиласо.