Атлетико Минейро и Флуминенсе продължават на 1/4-финал в турнира Копа Либертадорес

Бразилските Атлетико Минейро и Флуминенсе се класираха за четвъртфиналите в турнира Копа Либертадорес. Водени от Роналдиньо, играчите от Бело Оризонте разгромиха сънародниците си от Сао Пауло с 4:1 във втората среща и продължават с общ резултат 6:2.

В другата двойка Флуминенсе отнесе Емелек (Еквадор) с 2:0, след като гостите от Гуаякил останаха с девет души на терена. Така бразилците продължават с общ резултат 3:2.

Нападателят Жо вкара хеттрик за Атлетико Минейро, като се разписа в 17-ата, 58-ата и 65-ата минута. Диего Тардели също вкара за победителите, като след пас на Роналдиньо за 3:0 в 60-ата минута. Гостите вкараха почетното си попадение в 75-ата чрез Луиш Фабиано, оформяйки крайния резултат. Самият Роналдиньо удари горната греда от фаул още в 3-ата минута, за да подскаже, че домакините няма да допуснат изненади на стадион Индипенденсия. Следващият им съперник е е победителят от двойката Тихуана (Мексико)- Палмейрас (Бразилия), където първата среща завърши без голове.

Фред и Карлиньос вкараха двата гола за Флуминенсе при успеха над Емелек, който остана с девет души заради червените картони на Ахилер в 77-ата минута и Киньонес в 82-ата.