Маями размаза Чикаго Булс с близо 40 точки

Рей Алън отбеляза 21 точки за едва 19 минути игра, а Леброн Джеймс завърши с 19 пункта и девет асистенции при победата на Маями със 115:78 срещу Чикаго във втора плейофна среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), с което Хийт изравниха серията. Маями се представяше великолепно във всички аспекти на играта, като финалната разлика от 37 точки ще бъде вписана като рекордна за плейофите в историята на тима. Предишното върхово постижение държеше отборът на Маями от 1997 година, който се наложи с 35 точки разлика срещу Орландо на 24 април.

Йоаким Ноа и Тай Гибсън бяха извадени от игра в последната четвъртина на срещата, след като Чикаго беше изправен пред пълен погром. Мачът беше оспорван само в първите 20 минути, а след това разликата достигна дори и до 46 точки. Чикаго пък получи шест технически нарушения, което е рекорд от 2005 година насам.

Клей Томпсън отбеляза 34 точки за победа на Годън Стейт със 100:91 срещу Сан Антонио. Стивън Къри добави други 22 пункта за успеха, който изравни серията между Уориърс и Спърс във втория мач.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), срещи от плейофите:

Маями - Чикаго 115:78
* Серията е равна при 1:1 победи.

Сан Антонио - Голдън стейт 91:100