Реал (Мадрид) тресна Малага с 6:2, Роналдо с гол №200 (видео)

Реал (Мадрид) разгроми Малага  с 6:2 в среща от 35-ия кръг на Примера дивисион, играна пред около 60 000 зрители на "Сантяго Бернабеу".  Така "белия балет" отложи с още 3 дни коронясването на Барселона като шампион на Испания.

Двубоят беше до голяма степен предрешен от ранния гол за домакините, отбелязан още в 3-ата минута от Раул Албиол, последван от изгонването на защитника на гостите Серхио Санчес. Той повали непозволено Кристиано Роналдо и получи червен картон. Това се случи в 23-ата минута. Португалецът застана зад топката, но не успя да вкара. Преди това Роке Санта Крус беше изравнил за Малага.

В 25-ата минута Реал отново излезе напред, като попадението отбеляза Кристиано Роналдо, който по този начин се реваншира за изпуснатата дузпа.

Португалецът се разписа след изпълнение на непряк свободен удар в наказателното поле на Малага. Чаби Алонсо му подаде късо по тревата, а португалецът я забоде в мрежата на гостите, въпреки присъствието на половината им футболисти под рамката на вратата. Това беше гол №200 за Роналдо с екипа на Реал (Мадрид), който го поставя на 8-о място във вечната ранглиста на голмайсторите на "белия балет".

Само 8 минути по-късно в прегръдките на своите съотборници беше и Месут Йозил.

Това обаче не беше последното попадение, което видяха зрителите през това първо полувреме. Виторино Антунеш намали само минута по-късно. В края на полувремето при една атака на Реал Кристиано Роналдо се оказа сам пред вратаря на гостите, но вместо да се опита сам да отбележи, той подаде вдясно на Карим Бензема, който не сгреши - 4:2 за Реал в едно изключително резултатно първо полувреме.

Второто полувреме трудно можеше да е толкова резултатно, което се оправда и на терена. Все пак Лука Модрич успя да покачи резултата на 5:2 само 2 минути преди да бъде заменен от Анхел ди Мария в 63-ата минута. Именно аржентинецът оформи крайното 6:2 в 90-ата минута и направи унижението за тима на Малага пълно. Гостите доиграха мача с 9 души, след като Де Микелис получи втори жълт картон в 71-ата минута.