Лукойл пречупи Рилски спортист за една четвърт

Шампионите от Лукойл Академик записаха победа в мач №1 от полуфиналната серия срещу Рилски спортист (Самоков), след като тази вечер се наложиха при домакинството си с 96:85 в среща, която се игра в спортния комплекс в Правец.

Брендън Хийт и Димитриос Харитопулос бяха най-резултатни за „студентите” и приключиха с по 21 точки на сметките си, а Томас Масамба и Боян Попович добавиха съответно по 18 и 14 точки за успеха.

За Рилецо с 22 точки се отличи Христо Захариев, Бранко Миркович завърши с „дабъл-дабъл” – 12 точки и 10 асистенции, а Тери Смит и Бракстън Дюпри приключиха съответно с по 19 и 13 точки.

Шампионите си осигуриха до голяма степен победата през втората четвърт на двубоя. Преди това, през първите десет минути, играта бе равностойна и двата тима се оттеглиха на кратка почивка при 22:22. До почивката „студентите” се развихриха, като в основата на това бяха Масамба и Харитопулос, а Лукойл си осигури десет точки аванс след първото полувреме - 48:38.

През цялото второ полувреме разликата в резултата се движеше между 10-13 точки в полза на домакините, като самоковци направиха всичко възможно, за да стигна до обрат, но силите н момчетата на Росен Барчовски не стигнаха. Пет минути преди последния съдийски сигнал Академик се откъсна напред с 18 точки, като до края, въореки успешните опити на Смит и Миркович от тройката, победата остана в Правец – 96:85.

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК – РИЛСКИ СПОРТИСТ 96:85 (22:22; 26:16; 21:21; 27:26)

Лукойл Академик: Хийт 21, Василев, Колев, Масамба 18, Аврамов 9, Маринов, Банев 2, Стойков 2, Уоткинс 4, Вселинов 5, Попович 14, Харитопулос 21

Рилски спортист: Смит 19, Вардаров, Миркович 10т. и 12ас., Гуджино 5, Ваклинов 5, Иванов, Георгиев, Бинев 2, Захариев 22, Калояро 4, Киров 3, Дюпри 13