Чикаго победи Маями, Сан Антонио се наложи над Голдън Стейт

Чикаго победи Маями с 93:86 точки като гост в първия мач от втория кръг на плейофите в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Играе се до четири победи в седем мача. "Биковете" изоставаха с 83:86 точки две минути преди сирената, но завършиха със серия от 10:0. Чикаго нанесоха първа загуба на шампионите в плейофите този сезон и първа в последните 13 мача. Нейт Робинсън вкара 27 точки за успеха, Джими Бътлър добави 21 точки и 14 борби. Тимът отново бе без контузените Дерик Роуз, Луол Денг и Кирк Хинрих. Йоаким Ноа завърши с 13 точки и 11 борби, а по 12 точки вкараха Марко Белинели и Тай Гибсън. За Маями Леброн Джеймс вкара 24 точки, а Дуейн Уейд - 14 точки. Преди началото на мача комисарят на НБА Дейвид Стърн връчи на Леброн Джеймс трофея за МВП на редовния сезон. Втората среща е в сряда в Маями.

На Запад с тройка на Ману Джинобили 1.2 секунди преди края на второто продължение Сан Антонио спечели срещу Голдън Стейт със 129:127 точки в първи мач от втория кръг на плейофите в НБА. Спърс изоставаха с 16 точки разлика четири минути преди края на редовното време - 88:104, но направиха серия от 18:2 и стигнаха до продължение. Тони Паркър се отличи с 28 точки, 8 асистенции и 8 борби, а Дани Грийн добави 22 точки (6 тройки) за тима на Сан Антонио, който печели пети пореден мач в плейофите. Стивън Къри игра през всичките 58 минути и записа 44 точки и 11 асистенции. Домакините губеха със 126:127 3.9 секунди преди края на вторите допълнителни пет минути преди Джинобили да вкара тройка след пас на Леонард. Харисън Барнс добави 19 точки и 12 борби, а Клей Томпсън завърши с 19 точки за за Голдън Стейт.

Срещи от втория кръг на плейофите в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (играе се до четири победи в седем мача):