Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Челси огорчи шампиона Ман Юнайтед и се изкачи в тройката (видео)

Лондонският Челси съсече новия шампион на Англия Манчестър Юнайтед на неговия "Олд Трафорд" и го победи с 1:0 с късен гол на Хуан Мата. Испанският национал смълча трибуните с прецизен удар по диагонала от границата на наказателното поле. Той завърши страхотна контраатака на своя тим и след пас на Оскар не остави шансове на Андерс Линдегард да спаси вратата си. Уейн Рууни бе грешникът в състава на домакините при положението за гола, след като загуби топката при нейното изнасяне, за да стартира по този начин котраатаката на гостите. Преди това двата тима не показаха много стойностен футбол и положенията пред двете врати бяха рядкост. Все пак Челси през целия мач бе по-активният отбор на терена и повече търсеше победата, за да я постигне в заключителните моменти от срещата.

Челси стартира по-активно двубоя, но в началните минути Демба Ба и Оскар пропуснаха да дадат ранен аванс на гостите. Особено близо до гола бе бразилският атакуващ халф, който напредна към наказателното поле на домакините и стреля през краката на Неманя Видич, но Андерс Линдегард успя да отрази удара му, избивайки топката в страничната греда.

Грешка на Фил Джоунс в средата на терена можеше да доведе до попадение във вратата на "червените дяволи", но футболистите на Челси не изиграха добре ситуацията при контраатаката си и в крайна сметка ударът на Виктор Моузес мина далеч над горната греда.

В края на полувремето и домакините имаха няколко възможности да стигнат до попадение, но голмайсторът на Висшата лига Робин ван Перси нямаше шанс при завършващия удар.

С началото на втората част търсещият повече победата тим отново бе Челси, но възпитаниците на Рафаел Бенитес продължаваха да не намират път към мрежата на Линдегард. Гостите имаха претенции и към рефера Хауърд Уеб, който не отсъди нарушение на Райън Гигс срещу Давид Луис в опасна зона на границата на наказателното поле на "червените дяволи".

В 80-ата минута шампионите можеха да стигнат до решително попадание, след като отбраната на Челси допусна Рафаел да нахлуе отдясно почти до аутлинията и да върне топката към дузпата, където в опита си да я изчисти защитник на гостите можеше да я прати в собствената си врата. За късмет на Петер Чех обаче до гол не се стигна.

Така дойде 87-ата минута, в която гостите наказаха грешката на Уейн Рууни, изгубил топката в половината на Челси и позволил по този начин на гостите да организират контраатака. Футболистите на "сините" изиграха перфектно акцията си и Оскар изведе Хуан Мата сам в наказателното поле и испанският национал с отличен удар прониза Линдегард за крайното 0:1.

Трите точки са от важно значение за Челси, след като с тях "сините" се завърнаха на третото място в класирането с 68 точки, изпреварвайки Арсенал. Те имат и мач в аванс в сравнение с "артилеристите".