Спектакъл със седем гола на "Бернабеу"

Отборът на Реал Мадрид ще остане шампион на Испания и този уикенд, след като надигра с 4:3 Валядолид в среща от 34-ия кръг на Ла Лига, играна на "Сантиаго Бернабеу". Марк Валиенте (26 - автогол), Кристиано Роналдо (32 и 70) и Кака бяха точни за столичани. Северните им съседи вкараха три попадения чрез Оскар Маркос (8), Хави Гера (35) и Луис Састре (88). Победата временно доближи Мадрид на осем точки от Барселона, като каталунците утре приемат Бетис.

В мач единствено за честта на "белите" Жозе Моуриньо построи централна двойка от Рикардо Карвальо и Пепе, като "тройката" излезе с капитанската лента. Начо Фернандес пък започна като десен бек. Карим Бензема беше избран за централен нападател с партньори зад себе си Анхел ди Мария, Кака и Кристиано Роналдо. Мирослав Джукич подреди 4-2-3-1 с Хави Гера на върха на атаката. Голямата опасност се чакаше от Патрик Еберт.

"Бяло-виолетовите" започнаха срещата смело и нахъсано, докато именитият им съперник заигра без настроение след отпадането си от Шампионската лига. В осмата минута гостите от Кастийя и Леон успяха да вкарат при първата удачна възможност. Мадридчани сбъркаха при изнасянето на топката - първо Ди Мария даде спорен пас, а Рикардо Карвальо се засуети и допусна Оскар Маркос да открадне топката, напредне и отбележи между краката на Диего Лопес.

Ел Фидео потърси реванша в следващата атака, но топката мина високо. В 12-ата Кака на два пъти попадна в полезрението - първо падна в наказателното поле, а в при следващата атака стреля над гредата. В 24-ата бившият най-добър в света шутира доста по-точно, но Хайме се намеси. Минута по-късно равенството беше възстановено. Ди Мария стреля, топката се отклони в крака на Марк Валиенте и премина голлинията като автогол. В 28-ата "лос меренгес" изпуснаха двоен шанс - Кристиано Роналдо беше близо до целта, а след това малко не стигна на Пепе.

В 32-рата Кристиано поведе Мадрид напред след попадение с глава. Португалецът технично засече топката след центриране отдясно и я прати в обратния ъгъл, десен на вратаря. В 35-ата Хави Гера пак поравни двата отбора. Пепе изпусна "деветката", който отблизо засече центриране отляво на Омар Рамос. В 43-ата CR7 разтресе напречната греда след бомбен шут от пряк свободен удар, като топката беше отдалечена на около 23 метра от голлинията.

Второто полувреме започна с натиск на домакините. В 48-ата Хайме спря шут на Лука Модрич. Минута по-късно стражът не можа да отклони удара на Кака. Бразилецът получи топката в наказателното поле и стреля полувисоко, но стражът само докосна кълбото и след това го извади от мрежата. В следващата атака Омар шутира опасно, топката се отклони от Пепе и излезе в корнер. Това беше чиста ситуация за "пусела".

В 57-ата Кристиано не беше точен след центриране на сънародника си Фабио Коентрао. В 64-ата Хайме излезе погрешно и Пепе беше близо до това да се възползва. В 70-ата Роналдо отбеляза втория си гол с глава в мача след центриране от корнер. Това беше 33-о шампионатно попадение на играча от Мадейра за 32 срещи и общо гол номер 199 за Реал Мадрид в 196 официални мача.

В 78-ата звездата на гостите от Кастийя и Леон Патрик Еберт най-сетне излезе на стрелкова позиция, но от трудна позиция прати топката над гредата. В 80-ата Оскар не можа да преодолее Диего Лопес, който поправи грешката си с хубав плонж. В 85-ата отново Оскар опита да прехвърли вратаря от 40 метра и стражът с мъка изби. В 88-ата "бяло-виолетовите" вкараха трето попадение. Луис Састре реализира страхотен гол. След избита топка при корнер халфът изстреля кълбото от 23 метра от въздуха и опъна мрежата в долния ляв ъгъл на Лопес.

Реал Мадрид и Валядолид доиграват сезона, като столичани ще поддържат ритъм за финала за Купата на краля, който е на 17 май.

Снимки: Getty Images/Guliver