Айнтрахт неудържим по пътя към Европа

Само чудо може да лиши Айнтрахт (Франкфурт) от участие в евротурнирите през есента, след като тимът на Армин Фее пребори Фортуна (Дюселдорф) с 3:1 на "Комерцбанк-Арена". "Червено-черните" се нуждаят от само 2 точки в оставащите си мачове срещу Вердер (Бремен) (гостуване) и Волфсбург (домакинство), за да си гарантират квота за Лига Европа. Айнтрахт дори има шансове да измести Шалке 04 от четвъртото място, което праща в Шампионската лига, като в момента "кралскосините" имат аванс от 3 точки.

Александер Майер откри резултата срещу Фортуна след точно половин час игра, а в 50-ата минута Сръджан Лакич направи 2:0. Борещите се за спасение гости от Дюселдорф обаче възвърнаха шансовете си след точен изстрел на Дани Шахин в 78-ата минута. Все пак до изненада не се стигна, след като в 87-ата минута Майер с втория си гол за деня оформи крайното 3:1.

Фортуна остава 15-и с равен брой точки с 16-ия Аугсбург, който обаче е с двубой по-малко. До края играчите на Норберт Майер приемат Нюрберг и гостуват на Хановер 96.