Вердер прави всичко по силите си да изпадне (видео)

Изпадналият в криза Вердер (Бремен) записа поредна издънка и съвсем заслужено може да се озове във Втора Бундеслига. Тимът на Томас Шааф пропусна да победи у дома прекия си конкурент Хофенхайм, независимо че пет минути преди края водеше с 2:0. В заключителните секунди гостите успяха да изравнят и остават в битката за спасение. Гол на Аарън Хънт от спорна дузпа още във 2-ата минута и попадение на Кевин де Брюн в 24-ата минута изглежда бяха достатъчни за бременци, но в 85-ата и 90-ата минути резервата Свен Шиплок спря празненствата по трибуните. Ако Вердер беше спечелил, то щеше да избяга на 5 точки от чертата и да се нуждае от само 2 точки в оставащите два кръга. Сега авансът е само 3 точки.

Вердер не познава вкуса на успеха от вече 11 мача и всички изглеждат отчаяни. Макар да играят трагично, домакините бяха посрещнати отлично на "Везерщадион". Още преди двубоя автобусът на тима беше аплодиран пред стадиона. Срещата започна перфектно за бременци и още при първата си атака те стигнаха до дузпа, след като Давид Абрахам фаулира Хънт. Останах съмнения, че нарушението е извън наказателното поле, но съдията беше категоричен. От бялата точка потърпевшият беше точен за 1:0. В 24-ата минута Де Брюн направи 2:0 след асистенция на Нилс Петерсен.

Футболистите на Хофе играха открито, но късметът им се усмихна едва след влизането на резервния нападател Свен Шиплок в 66-ата минута. В последните 300 секунди той на два пъти успя да прониже Себастиан Мийлитц и така да съхрани шансовете на своя отбор за оставане Първа Бундеслига. Тимът е на 2 точки от спасението и в последните си две срещи ще трябва да вземе максимума срещу Хамбургер ШФ (домакинство) и Борусия (Дортмунд) (гостуване). На Вердер пък му предстоят среща с Айнтрахт (Франкфурт) вкъщи и визита на Нюрнберг.