Изпадналият Рединг шамароса здраво Бербатов и Фулъм

Сбогувалият се вече с мястото си в английската Висша лига тим на Рединг нанесе тежко поражение с 2:4 на Фулъм като гост, с което остави лондончани да треперят за мястото си в елита и в последните два кръга на шампионата. Домакините, за които цял мач игра българският нападател Димитър Бербатов, направиха много слаб мач и редица грешки в средата на терена и защита и заслужено загубиха двубоя. Завърналият се от контузия Бербатов също не успя да покаже пълния си потенциал и бе изолиран от играта на своите съотборници.

Тимът на Рединг изненадващо поведе с 0:1 в самото начало на двубоя. Точен за гостите бе Хал Робсън-Кану от дузпа в 12-ата минута. Той се разписа от бялата точка, след като Йон-Арне Рийзе фаулра нелепо футболист на гостите в наказателното поле с нескопосана проява. Въпреки натиска на домакините до края на полувремето, гол във вратата на Рединг така и не падна.

Малко след началото на втората част халфът на Рединг Хал Робсън-Кану удвои аванса на гостите, след като се възползва от поредната огромна пробойна в защитата на Фулъм при контраатака на "кралските поданици" и прониза Марк Шварцер за 0:2.

Резервата на Фулъм Брайън Руис върна един гол от изоставането на "котиджърс" в 71-ата минута на двубоя. Той направи отлично двойно подаване с Уго Родайега и останал сам срещу Алекс МакКарти не сгреши за 1:2. Преди това гостите се възползваха от редица грешки в защитата на лондончани, за да поведат с 0:2. Само минути по-късно обаче авансът на гостите отново бе увеличен на два гола.

Нападателят Адам Ле Фондре реализира трети гол във вратата на Фулъм на "Крейвън Котидж", наказвайки поредната груба грешка в защитата на домакините и вратаря Марк Шварцер. Той се откъсна сам срещу вратаря и чукна топката с глава покрай него, за да вкара на празна врата за 1:3.

Брайън Руис вкара нов гол за Фулъм, за да намали за втори път изоставането на своя тим Костариканецът се разписа с глава отблизо за 2:3 малко преди края. Въпреки това неговото попадение отново не се оказа достатъчно за домакините, за да стигнат те до обрат.

Капитанът на Рединг Джем Караджан оформи крайното 2:4 от границата на наказателното поле седем минути преди края. Той вкара с плътен удар по земя, като не остави шансове за реакция на Марк Шварцер. ю

По този начин, макар да са събрали "заветните" 40 точки, Димитър Бербатов и неговите съотборници във Фулъм още не могат да са сигурни за мястото си в английския елит, тъй като Уигън постигна важна победа като гост над Уест Бромич и е на фаталното 18-о място с 35 точки. До края на шампионата обаче "латикс" все още имат възможност да изпреварят Фулъм, ако постигнат два успеха.