Роналдиньо дърпа Атлетико Минейро към 1/4-финалите

Атлетико Минейро спечели с 2:1 като гост на Сао Пауло в първи осминафинален мач в турнира по футбол Копа Либертадорес. Още в деветата минута на двубоя на стадион "Морумби" Жадсон даде аванс на домакините след асистенция на звездата Пауло Енрике Гансо. В 35-ата минута Лусио получи червен картон заради опасно влизане срещи Бернард и остави Сао Пауло с човек по-малко на терена.

Това помогна на гостите да установят пълен контрол върху срещата и опитният Роналдиньо изравни малко преди почивката. Диего Тардели донесе важния успех с 2:1 в полза на Атлетико след точно един час игра. Отборът от Минейро взе реванш от Сао Пауло за загубата в груповата фаза на турнира с 0:2 преди няколко седмици.

В друг мач от директните елиминации в турнира Копа Либертадорес отборът на Емелек (Еквадор) надигра с 2:1 у дома бразилския гранд Флуминензе.

Снимка: Getty Images/Guliver