Вавринка се класира за четвъртфиналите в Португалия

Поставеният под номер 2 Станислас Вавринка се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Оейраш (Португалия) с награден фонд 467 хиляди долара. Швейцарецът надигра с 1:6, 6:3, 6:4 Алберт Рамос от Испания и в следващия кръг ще се изправи срещу представителя на домакините Гастао Елиас.

До момента младият португалец има едва две победи в мачовете от турнири на АТП и се намира на 113 място в световната ранглиста. Преди 12 месеца Станислас Вавринка достигна до полуфиналите на силния турнир на клей в Португалия. Номер 8 в схемата Томи Робредо от Испания също се класира за четвъртфиналите, след като отстрани холандеца Робин Хаазе с 6:4, 6:4. Следващи съперник на Робредо ще бъде италианецът Андреас Сепи.

Снимка: Getty Images/Guliver