Чой бие в Белград с висока температура

Мартин Чой спечели и втория кръг от Източноевропейския шампионат по мотоциклетизъм в клас SST 1000. Освен с конкурентите си, асът на GLOBUL Racing Team трябваше да се пребори с тежък здравословен проблем, за да победи на пистата край Белград.

В навечерието на надпреварата Чой  беше повален от вирусно заболяване. Пилотът на BMW участва в квалификациите с температура 38,5 градуса и се класира на необичайното за него едва пето място. Въпреки съветите на лекарите да не поема риска да стартира, на следващия ден Мартин се включи в състезанието и го спечели. След серия от зрелищни изпреварвания Чой финишира първи, с близо секунда пред Калин Кулев. Така двамата българи повториха класирането си от I кръг в Серес (Гър). Трети финишира словенецът Прошеник.

В общото класиране Мартин води с 10 точки пред Кулев. Чой е начело и в българския шампионат.

"За мен това, което направи Мартин, е геройство. Преди състезанието беше толкова зле, че едва се качи на мотора, но на пистата беше неудържим", коментира Михаил Иванов, мениджър на GLOBUL Racing Team.

В четвъртък Мартин трябва да замине за участие във втория кръг от европейския шампионат "Алпе Адрия" (3-5 май). Още не е обявено къде и кога ще се проведе отложената надпревара от I кръг.