Ивелин Попов направи Зенит аутсайдер в битката за титлата (видео)

Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов се разписа във вратата на Зенит и до голяма степен лиши питерци от шансовете им да защитят титлата си. Мачът в Краснодар завърши 2:2 и този резултат със сигурност не устройва нито един от двата отбора. Зенит прекъсна серията си от 5 поредни победи и изостава на 3 точки от лидера ЦСКА (Москва). "Армейците" гостуват тази вечер на Рубин, но дори и да не спечелят, могат да са спокойни, защото имат много по-лесна програма в оставащите 4 кръга. Кубан записа 6-о равенство в последните си 6 мача и ще продължи да преследва класиране в Лига Европа.

Само преди десетина дни Кубан и Зенит се срещнаха в 1/4-финалите за Купата на Русия и грандът от Санкт Петербург спечели с дузпи. Тогава Ивелин Попов бе точен от бялата точка, а днес отново успя да направи безпомощен Вячеслав Малафеев и вече има 5 гола в Премиер лигата.

В състава на Кубан го нямаше контузения голмайстор на тима Арас Йозбилис. Вместо него сред титулярите се появи съотборникът му в националния отбор на Армения Маркос Пизели. Ивелин Попов и юношата на Зенит Алексе Ионов атакуваха по двата фланга, а като централен нападател старши треньорът Леонид Кучук предпочете Даниел Никулае пред намиращия се в слаба форма Ибрахима Балде.

Големият отсъстващ за Зенит беше Александър Кержаков, но неговото отсъствие се компенсира от завръщането на Хълк, който застана на върха на атаката. Аксел Витсел остана на пейката за сметка на Константин Зирянов. По крилата Спалети пусна Дани и Сергей Семак.

Зенит поведе още в 6-ата минута с гол на Зирянов. Опитният халф получи перфектен пас и нямаше как да сбърка. Домакините обаче не се стъписаха и взеха инициативата. Попов и Ионов направиха няколко хубави рейда, а защитата на Зенит изнемогваше срещу подвижния Никулае. В 23-ата минута румънецът успя да изравни с плътен удар по земята и това още повече ентусиазира футболистите на Кубан.

Само 7 минути по-късно домакините вече водеха. Ивелин Попов напредна отляво и се озова очи в очи с Малафеев. Българинът можеше да подаде на свободния Маркос Пизели, но реши сам да завърши атаката. Стражът на Зенит спаси удара му, но топката се върна на крака на Попето, който реализира за 2:1.

През второто полувреме Зенит доминираше, но трудно стигаше до голови положения. Контрите на Кубан пък не бяха никак безопасни и само липсата на точност при завършващия пас попречи на домакините да увеличат преднината си.

В 66-ата минута Зенит все пак изравни. Игор Денисов изведе Дани и португалецът с елегантен удар матира Александър Беленов. Веднага след гола Ивелин Попов бе сменен от Георге Букур и именно пред румънския нападател се откри златен шанс да донесе победата на "жълтите", но от малкото наказателно поле той стреля високо над вратата.

В следващия кръг Зенит приема Алания, а Кубан гостува на Ростов.