Славия възкръсна срещу Локо Пд

След болезненото отпадане от Берое в полуфиналите от турнира за купата на България преди няколко дни, днес отборът на Славия бе далеч по-убедителен в шампионатния си мач срещу Локомотив (Пловдив) и постигна заслужена домакинска победа с 2:0.

Белите бяха по-добрият тим през почти всичките 90 минути, а трите точки осигуриха Виктор Генев и Гален Иванов, разписали се съответно през първата и втората част на мача.

Първата опасна ситуация бе създадена в 4-та минута. Мацуй стреля от границата на наказателното поле, но Господинов спаси. Малко по-късно добра атака на Галин Иванов завърши с прострелно центриране, което бе успоредно на голлинията, но нямаше бял футболист, който да засече топката.

Така се стигна до 18-та минута, в която Виктор Генев откри резултата. Бранителят се разписа с глава след центиране на Здравко Лазаров от фаул. В 43-та минута Славия можеше да вкара второ оппадение. Здравко Лазаров центрира от фаул, но Златков с глава изпрати топката над напречната греда.

На 2:0 покачи Галин Иванов, който реализира в 52-та минута след самостоятелен пробив и шут в долния десен ъгъл на Господинов.

До края на срещата най-интересното положение се случи в 82-та минута и бе пред вратата на Славия. Костадин Марков успя да вкара с глава, но страничният съдия прецени, че има засада.

снимка: Емона Цончева, Sportal.bg