Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Шести триумф за Партизан в Адриатическата лига

Партизан (Белград) победи градския си съпернк Цървена звезда със 71:63 и по този начин спечели титлата в Адриатическата лига за шести път в историята си. 3000 привърженици в Лакташи, Босна и Херцеговина станаха свидетели на истинско дерби, а шест минути преди края съперниците останаха без треньори, след като черногорците Душко Вуйошевич (Партизан) и Деян Радонич (Цървена звезда) бяха дисквалифицирани от съдиите.

През първото полувреме нито един от двата тима не успяваше да се откъсне напред в резултата, разменяйки си водачеството няколко пъти, преди Звезда да завърши силно и да поведе с 32:25 след серия от 10:3 в заключителните минути.

"Гробарите" започнаха второто полувреме силно и изравниха на 38:38 след 25 минути игра. Серията на Партизан продължи и символичните домакини поведоха с 45:38, a след три части бяха напред с 50:45. В заключителната четвърт разликата нарасна, а черешката на тортата бе в 34-та минута, когато двамата треньори бяха дисквалифицирани. Крайният резултат бе 71:63 в полза на Партизан.

Дарис Бертанс и Лео Вестерман бяха най-резултатни за победителите с по 15 точки всеки.

Рашко Катич вкара 19 за Звезда, а ДеМаркъс Нелсън и Игор Ракочевич се отчетоха с по 14.

По време на награждаването играчите на Партизан бяха с тениски с популярния лозунг "Бъдете спокойни", а допълнението към него бе "Ние сме крале на пръстените", визирайки титлите на клуба в надпреварата.