Диего води Волфсбург към Европа (видео)

Волфсбург записа изключително ценна победа с 3:1 над прекия си конкурент Борусия (Мьонхенгладбах) като домакин в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата и съхрани шансовете си за класиране за Лига Европа. В оставащите три срещи "вълците" трябва да наваксат 4-те точки, които ги делят от местата, пращащи в евротурнирите. Младата надежда на германския футбол Максимилиан Арнолд продължава да впечатлява, след като реализира третия си гол в само пет участия за тима на Дитер Хекинг. 23-годишният халф откри резултата в 34-ата минута след подаване на Диего. В 52-ата минута гостите от Мьонхенгладбах изравниха чрез Кевин Млапа, но това беше всичко от тях. Нова асистенция на Диего даде възможност на Ивица Олич да се разпише за 2:1 в 61-ата минута, а в 75-ата минута самият бразилски плеймейкър реши спора с попадение за 3:1.

До края на шампионата на Волфсбург му предстоят гостувания на Хамбургер ШФ и Айнтрахт (Франкфурт) и домакинство на Борусия (Дортмунд). Отборът на Лусиен Фавре пък не трябва да греши при предстоящите си домакинства на Шалке 04 и Байерн (Мюнхен) и гостуването на Майнц 05. Борусия има реални шансове да се пребори и за участие в Шампионската лига, тъй като четвъртият Шалке 04 е само на 2 точки, но с мач по-малко.