Нова загуба за Виченца, Божинов влезе като смяна

Отборът на Виченца отново се върна към загубите в Серия "Б" след като записа поражение с 0:2 в гостуването си на Ливорно от 39-ия кръг. Българският нападател Валери Божинов се появи в игра в 66-ата минута на мястото на Антонио Чинели, но не можа да направи нищо за обрат в двубоя.

Ливорно откри резултата още в 4-ата минута с попадение от дузпа на Диониси. В 63-ата минута пък домакините удвоиха преднината си чрез Паулиньо, която се запази до края на мача.

След този успех Ливорно направи поредна крачка към завръщането си в Серия "А" като остава на 2-ата позиция със 76 точки. За Виченца пък оцеляването във втория ешелон става все по-трудно, като отборът се намира на 20-ата позиция с 38 точки - с 6 по-малко от спасителното 17-то място заемано от Виртус Ланчано.