Хипо Тирол поведе с 3-2 победи на Посойилница във финала на австрийската Бундеслига

Резултатът във финалната серия на волейболното първенство на Австрия при мъжете между Посойилница (Айх/Доб) и Хипо Тирол (Инсбрук) стана 3-2 победи в полза на Хипо Тирол, след като двата тима си размениха по една победа в четвъртия и петия мач от плейофа. Отборът от Инсбрук спечели у дома четвъртата среща с 3:1 (16:25, 25:21, 25:22, 25:23) като Александър Петков не се появи в игра за Посойилница. В петата среща българският разпределител и съотборниците му успяха да намалят изоставането си в серията, като победиха съперника у дома с 3:1 (25:20, 25:27, 25:22, 25:22). В този мач Сашо Петков влезе в игра като резерва само през третия гейм. Шестият мач от шампионския плейоф, в който се играе до 4 победи, ще се проведе на 27 април (събота) в Инсбрук.