Берое хвърли в екстаз 10 000 фенове и развали напълно 100-годишнината на Славия (видео)

Отборът на Берое победи с 1:0 Славия в среща-реванш от турнира за Купата на България. Георги Андонов се разписа в 87-ата минута и направи щастливи около 10 000 зрители на стадиона в Стара Загора. Първият полуфинал в София завърши 0:0 и футболистите на Петър Хубчев ще се изправят срещу Левски в спор за трофея. Мачът ще се играе на 15 май.

Това е втори финал за тима в надпреварата в последните четири сезона. През 2010 г. Берое победи втородивизионния Черноморец (Поморие) с 1:0 и вдигна купата за първи път в своята история.

Загубата днес пък съвсем развали 100-годишния юбилей на Славия. "Белите" разчитаха много на отличието, за да зарадват привържениците си в празничната година. Това бе и последният им шанс за участие в евротурнирите, тъй като в класирането в "А" група са едва на 9-о място.

Срещата бе изпълнена с напрежение, а двата отбора предпочетоха да заложат на сигурността. Първата добра възможност за гостите да отбележат се откри в 32-ата минута, когато Радослав Василев получи топката на границата на наказателното поле и се освободи елегантно от бранител в зелено-бяло, но ударът му премина над вратата. Десет минути по-късно Елиаш да Силва стреля от над 30 метра, но топовният му шут бе отразен от Георги Петков.

Картината на терена не се промени много и през второто полувреме. В 59-ата минута Тодор Янчев тества рефлекса на бившия си съотборник в ЦСКА Иван Караджов, но стражът на Берое бе на мястото си и спаси. В 65-ата минута Венцислав Христов проби остро и центрира, но Андонов не можа да засече кълбото и пропусна да даде преднина на домакините.

В 74-ата минута футболистите на терена бяха близо до сбиване след спречкване в наказателното поле на Славия. Реферът Георги Кабаков посегна към джобчето с червените картони, но след това размисли и охлади страстите с по един жълт за Борислав Стойчев и Радослав Василев.

Страхотната подкрепа в последните минути от страна на феновете на Берое мотивира допълнително футболистите в зелено-бяло и те натиснаха, за да решат всичко в редовното време. В 82-ата минута Петков трябваше да прави фантастично спасяване, за да запази вратата си суха. Опасността дойде след остро центриране на Амир Саюд и шпагат на Даниел Златков, след който кълбото се насочи левия долен ъгъл на вратата.

В 87-ата минута Янко Сандански извърши нарушение в собствената си половина, за което получи жълт картон. Пламен Крумов центрира в наказателното поле, Андонов се отскубна от защитата в черно и необезпокояван прати топката покрай Петков за единственото попадение в мача.

Едва след това столичани изнесоха играта напред и се помъчиха да отбележат, но не успяха да застрашат нито веднъж Караджов и срещата приключи при резултат 1:0 за Берое.

БЕРОЕ - СЛАВИЯ 1:0
1:0 Андонов (87)

БЕРОЕ: Иван Караджов, Пламен Крумов, Борислав Стойчев, Владимир Зафиров, Веселин Пенев, Елиаш да Силва, Алберто Лоузейро, Давид Каядо (65-Амир Саюд), Георги Андонов (90-Игор Джоман), Елио Мартинс, Венцислав Христов (90-Иво Иванов)

СЛАВИЯ: Георги Петков, Филип Филипов, Даниел Златков, Живко Желев, Димо Атанасов, Янко Сандански (89-Здравко Лазаров), Тодор Янчев, Радослав Димитров (78-Тодор Колев), Павле Попара (66-Богомил Дяков), Антонио Ливраменто, Радослав Василев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Христов, Стойчев, Караджов (Б); Атанасов, Желев, Василев, Сандански (С)
СЪДИЯ: Георги Кабаков
СТАДИОН: "Берое"

ГАЛЕРИЯ на новооткрития музей на БЕРОЕ - ТУК!!!

снимки: Марин Маринов/Sportal.bg