Девойките на България завършиха наравно със Сърбия в контрола

Националният волейболен отбор на България за девойки старша възраст завърши наравно със Сърбия 2:2 (15:25, 25:16, 17:25, 25:20) в първата контролна среща между двата отбора, която се игра в зала "Шумице" в Белград. Проверките в Западната ни съседка са част от подготовката на младите ни волейболистки преди световната квилафикация в (8-12 май) в "Арена Самоков".

След равенството в резултата 2:2, двата тима нямаха възможност да изиграят пети решителен гейм, поради заетост на залата мач с финала на сръбското волейболното първенство при мъжете между Партизан и Цървена звезда, като те трябваше да освободят игралното поле. Най-резултатна за България стана Гергана Димитрова, която отбеляза 21 точки. Съотборничките й Симона Димитрова и Пролетка Иванова завършиха с по 15 точки.

Утре българските момичета излизат за втори приятелски двубой срещу сръбските си домакини, които през миналата година станаха европейски вицешампионки за девойки старша възраст в Турция.