Селта повярва в спасението с гол в 92-ата минута

Изключително драматична победа постигна Селта в последния мач от 32-ия кръг на Примера дивисион. Пред собствените си феновете на "Балаидос" тимът на Абел Ресино пречупи един от конкурентите си в борбата за оцеляване Сарагоса с 2:1. Скъпоценното попадение на Марио Бермехо в 92-ата минута позволи на галисийци да се изравнят по точки с днешния си съперник. Двата отбора имат по 27 пункта и са на дъното в класирането, но шансовете им за спасение са живи, защото намиращият се на 17-о място Гранада има само с 2 точки повече.

Победата на Селта дойде като сладък реванш след това, което се случи на тима точно преди седмица. Тогава отборът от Виго загуби срещу друг от застрашението от изпадание - Майорка, а голът падна в 93-ата минута. Днес съдбата бе благосклонна към Селта и дори без голямата си звезда Яго Аспас "небесносините" спечелиха трите точки.

Началото на мача бе по-добро за Сарагоса и арагонци поведоха в 26-ата минута след точен удар с глава на Кристиан Сапунару. Румънецът засече центриране на Антонио Бенитес - Апоньо и направи безпомощен вратаря на Селта Хавиер Варас. Домакините обаче бързо отговориха и изравниха с попадение на Алехандро Лопес след асистенция на Аугусто Фернандес.

През второто полувреме Селта доминираше и заслужено стигна до победата, макар и чак в продължението. Резервата Фабиан Ореяна напредна по левия фланг и центрира, топката мина през няколко играчи и попадна на крака на Бермехо, който не без известна доза късмет я прати в мрежата.