Дани Милушев с 19 точки, Сора допусна изравняване в полуфинала в Серия А2

Волейболният национал Данаил Милушев и неговият Глобо Банка Пополаре Дел Фрузинате (Сора) допуснаха изравняване в резултата в полуфиналния плейоф в италианската Серия А2. Дани Милушев и съотборниците му паднаха като гости на Тонацо (Падуа) с 1:3 (21:25, 25:17, 21:25, 20:25) в третия мач от полуфинала помежду им, игран тази вечер.

По този начин резултатът в полуфиналната серия бе изравнен на 2-2 победи, след като Сора имаше преднина от един успех, заради по-предното си класиране в редовния сезон. Играе се до 3 победи от 5 двубоя. Четвъртата решителна среща между двата тима е в четвъртък (25 април) от 19,00 часа българско време в Сора.

Българският диагонал изигра поредния си силен мач за Сора и отново стана най-полезен с 19 точки, а Клаудио Парис добави 14 точки, но и това не помогна за победата. За домакините от Падуа Филипо Ведовото и Матия Росо реализираха съответно 17 и 14 точки за успеха.

ТОНАЦО (ПАДУА) - ГЛОБО БАНКА ПОПУЛАРЕ ФРУЗИНАТЕ (СОРА) 3:1 (25:21, 17:25, 25:21, 25:20)
ПАДУА: Никола Леонарди 6, Филипо Ведовото 17, Стефано Джаноти 3, Матия Росо 14, Джордано Матера 6, Йосвани Салгадо 11 - Андреа Гаргела-либеро (Рикардо Бортолини, Марко Волпато 1, Федерико Морети 9)
Старши-треньор: Луиджи Скиавон
СОРА: Адриано Паолучи 2, Франческо Фортунато 5, Клаудио Парис 14, ДАНАИЛ МИЛУШЕВ 19, Анти Силтала 13, Симоне Анцани 7 - Роберто Ромити-либеро (Марко Марцола, Лоренцо Скудери 1, Даниеле Мацоне 3, Ники Хендрикс)
Старши-треньор: Даниеле Ричи.