Драма и 6 гола на „Анжи-Арена” (видео)

Анжи не успя да победи Динамо (Москва) в поредния драматичен мач от 25-ия кръг на Премиер лигата. Само преди няколко дни двата отбора се срещнаха в двубой от четвъртфиналите за Купата на Русия и Анжи спечели след продължения. Днес обаче разочарованието бе за тима на Гуус Хидинк. Анжи водеше с 3:1, но цяло второ полувреме игра с човек по-малко след червен картон на Мбарк Бусуфа и в крайна сметка гостите се добраха до равенствотo.

Домакините изиграха много силно първо полувреме, в което създадоха половин дузина чисти положения пред вратата на Антон Шунин, но с лекота ги пропуснаха. Завърналият се в титулярния състав Самуел Ето’о бе истински лидер на тима и често се връщаше около центъра, за да помага на халфовете и да увлича противниковите бранители. Още в началото футболистите на Анжи се настаниха в половината на Динамо и започнаха да плетат разнообразни атаки, но им липсваше точност при завършващия пас. В 28-ата минута Люк Уилкшир изпусна Ето’о и в последния момент спъна камерунеца на границата на наказателното поле. Фаулът бе изпълнен от Бусуфа, който прати топката в нарепчната греда.

Динамовци рядко поглеждаха напред, но в 37-ата минута успяха да поведат. Центриране на Владимир Гранат мина между двама играчи на Анжи и стигна до Курани. Германският нападател продължи към Павел Игнатович, неговият удар бе спасен от Владимир Габулов, но при добавката Кристиан Нобоа нямаше как да сбърка – 0:1. Домакините отговориха веднага. Вилиан пусна към спринтиращия Жирков, който центрира на далечната греда, Ето’о пропусна за Бусуфа и той заби топката под гредата.

Мароканецът обаче се превърна от герой в грешник за тима си, след като още началото на втората част си изкара глупав втори жълт картон и беше изгонен. Въпреки че останаха с човек по-малко „жълтите” продължиха да доминират и в 50-ата минута вече водеха в резултата. И този път в основата на гола бе Вилиан. Бразилецът изведе Жирков и руският национал с плътен удар по диагонала простреля Шунин. Четвърт час по-късно прекрасно центриране на Одил Ахмедов намери Ето’о, който елегантно насочи топката в мрежата за 3:1.

В този момент победата за домакините изглеждаше сигурна, но постепенно умората си каза думата, а Динамо започна да напада все по-яростно. В 73-ата минута Балаш Джуджак центрира към Алан Гатагов и той намали. След това близо до гола беше младокът Павел Соломатин, а в 88-ата минута Курани показа силата си при играта във въздуха и след центриране на Александър Сапета от фаул направи безпомощен Габулов.

В класирането Анжи остана на 3-о място с 47 точки, но пропусна да скъси дистанцията до лидера ЦСКА (Москва). Динамо продължава да няма загуба през пролетта и е на 7-а позиция с 40 точки. Същият актив има и Кубан на Ивелин Попов.