Берое удари "моряците" и Гонзо и спести сили за Славия

Отборът на Берое постигна икономична победа с 1:0 срещу Черно море в последен мач от 23-ия кръг на "А" група. Георги Андонов вкара единствения гол още в 3-ата минута след асистенция на Пламен Крумов. Старозагорци мислеха повече за предстоящия реванш със Славия в турнира за Купата на България, но това не им попречи да запазят успеха срещу футболистите на Георги Иванов - Гонзо, които се борят за своето място в "А" група.

След днешната победа Берое има 31 точки и е на 8-о място. "Моряците" все още са над чертата - на 12-о място с 21 точки.

Мачът започна по най-добрия начин за домакините и още в 3-ата минута Андонов засече центриране от ъглов удар на Крумов и откри резултата. Малко след това и Дончо Атанасов опита да отбележи, но стреля в дясно от вратата на Георги Китанов. В 18-ата минута отново Атанасов бе на върха на атаката, но ударът му бе спрян с тяло от бранител на съперника. Чак в края на първата част варненци създадоха първа голова възможност, но шут на Самуел Камазола бе спасен от Иван Караджов.

В началото на второто полувреме Симеон Райков стреля с глава, но встрани от вратата на Берое. В 51-ата минута пък шут на Еденилсон Бергонси не бе точен. В тези минути "моряците" бяха по-активни, но им липсваше майсторство в завършващия удар, за да изравнят резултата.

Постепенно играчите на Петър Хубчев притъпиха устрема на Черно море и от своя страна започнаха да водят играта. Едва в даденото от рефера Таско Тасков продължение те допуснаха да настъпи сериозно разбъркване пред вратата на Караджов, но в крайна сметка вратарят улови и запази трите точки за своите.

снимка: beroe.bg