Интер прекърши Парма с късен гол на Роки

Отборът на Интер победи с 1:0 Парма на стадион "Джузепе Меаца" в Милано в мач от 33-ия кръг на италианската Серия "А". "Нерадзурите" стигнаха доста трудно до трите точки с късен гол на ветерана Томазо Роки в 82-ата минута. Бившият играч на Лацио получи отличен пас от Джонатан и почти от точката за изпълнение на дузпа реализира, въпреки че не намери по най-добрия начин топката. Резултатът обаче можеше и да е друг, ако халфът на Парма Хайме Валдес не бе уцелил греда в 29-ата минута, а гостите имаха и други добри възможности за гол, но не успяха да ги реализират.

Футболистите Андреа Страмачони се изкачиха на пета позиция в класирането с 53 точки, а "дуковете" заемат 11-о място с 39. Интер обаче все още е на 6 точки от третия в подреждането Милан, който тази вечер гостува на шампиона Ювентус.