Локо Пд с класика срещу Етър - във втори пореден мач вратарят на болярите с червен картон

Локомотив (Пловдив) разгроми Етър с 3:0 в мач от 23-ия кръг на "А" група. Пловдивчани откриха резултата в 20-та минута, когато Диего получи извеждащ пас от Тодор Тиманов и без проблем реализира. Секунди по-късно бразилецът изпусна да вкара втори гол, след като негов удар бе избит в корнер.

През втората част Локомотив осъществи сериозно преимущество, но шутове на Абушев, Тимонов и Диего не намериха целта. Особено сериозен бе пропускът на бразилеца, който в 59-та минута останал очи в очи с вратаря на Етър, вместо да подаде към непокрития Абушев, стреля в тялото на Бек.

В 70-та минута вратарят на гостите получи червен картон за удар без топка. Така във втори пореден шампионатен двубой стражът на великотърновци е изгонен от игра. Това се случи и срещу ЦСКА още в 20-та секунда.

Така се стигна до 81-та минута, в която Диего пусна към Котев, а защитникът покачи на 2:0 след удар с глава. Само 120 секунди по-късно резервата Владислав Мирчев оформи крайното 3:0 след страховит изстрел, попаднал в десния ъгъл на вратата на Петков.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЕТЪР 3:0