Велизар Димитров с победен гол в своя мач номер 100 в Украйна (ВИДЕО)

Българският полузащитник Велизар Димитров донесе победата на Металург (Донецк) с 2:1 над Ховерла-Закарпатия (Ужгород) в среща от 25-ия кръг на местното първенство. Димитров вкара за 2:1 в 57-ата минута и само три по-късно беше заменен. За бившия играч на Миньор и ЦСКА голът е още по-специален, тъй като дойде в неговия мач номер 100 в украинската лига. От друга страна Металург продължава битката си за място в Европа от есента, като с 39 точки запазва 5-ата си позиция. С 2 след тях е Черноморец Одеса, който утре гостува на Металист Харков.

Гостите от Ужгород, които са в зоната на изпадащите, откриха резултата още в 8-ата минута чрез испанското си крило Хорди Лопес. След почивката домакините от Металург решиха изхода на двубоя в рамките на 7 минути. Морозюк изравни в 50-ата след пас на бившия играч на ЦСКА Жуниор Мораес, а само след 7 Димитров завърши комбинация с едно докосване с кипъреца Константинос Макридис. Велизар пое топката от ъгъла на наказателното поле и с мощен удар по диагонала я прати в мрежата на вратаря Бабенко.