Хамбургер надви Фортуна (видео)

Отборът на Хамбургер спечели с 2:1 у дома срещу Фортуна (Дюселдорф) в двубой от 30-ия кръг на германското първенство. Рафаел ван дер Ваарт (14 и 20) зарадваха "Имтех-Арена". Дани Шахин беше точен за гостите от Дюселдорф. Хамбургер прекъсна серия от три домакински мача без победа.

Домакините започнаха слабо, но постепенно натиснаха своя съперник и заслужено взеха два гола аванс. В 14-ата Рафаел ван дер Ваарт се възползва от грешка в защитата и с глава откри резултата. В 20-ата холандският халф получи пас от Петер Ирачек и отблизо насочи в мрежата. Гостите върнаха едно попадение в 34-ата минута, когато Дани Шахин с глава от пет метра наказа Рене Адлер.

След почивката Хамбургер успя да задържи аванса си. И двата тима имаха своите положения, но нов гол не падна.

Тимът на Торстен Финк продължава борбата за евротурнирите. Фортуна играе за мястото си в елита.

Снимка: Getty Images/Guliver