Леверкузен вижда бронза след бой над Хофе (видео)

Байер (Леверкузен) изнесе футболна лекция на намиращия се в зоната на изпадащите Хофенхайм и го разби с 5:0 в мач от 30-ия кръг на Първа Бундеслига. "Аспирините" не дадоха абсолютно никакъв шанс на гостите и ясно демонстрираха на своите фенове, че желанието за участие в идната кампания на Шампионската лига стои на дневен ред. По два гола за успеха на домакините записаха Щефан Кислинг (16 и 65) и Андре Шюрле (32 и 69). Петото попадение на Леверкузен отбеляза Щефан Райнартц в 79-ата минута. Успехът на "червено-черните" можеше да бъде още по-убедителен, ако капитанът на Байер Симон Ролфес не бе пропуснал дузпа в 24-ата минута. Наказателният удар бе гарниран с червен картон за полузащитника на Хофе Еуген Полански.

Така Леверкузен дръпна на Шалке 04 в борбата за бронзовите медали, след като "кралскосините" допуснаха загуба от Айнтрахт (Франкфурт) (0:1). Байер е трети с 53 точки, докато Хофе остава на 17-а позиция с 24 точки - на три по-малко от 16-ото място, даващо право на бараж за оставане в елитната дивизия.

Хофенхайм удържа нулевото равенство на "Бай Арена" едва 16 минути. Себастиан Руди сбърка в центъра на терена и позволи на Сидни Сам да открадне и пробие отдясно. Той пусна към Шюрле, който центрира добре на крака на Кислинг и той откри - 1:0.

В 23-ата минута Полански изрита оставащия сам срещу Коен Кастеелс Кислинг и главният съдия посочи бялата точка, като му показа и директен червен картон. Зад топката застана капитанът Ролфес, който стреля добре, но стражът парира удара.

В 32-ата минута Шюрле удвои аванса на своите. Спряганият за Челси нападател стреля от 20-ина метра и с параболичен шут направи 2:0.

В 65-ата минута резултатът стана класически. Даниел Карвахал центрира отдясно и Кислинг връхлетя опасно и с глава направи 3:0.

Четири минути по-късно и Шюрле заби своя втори гол в срещата. Михал Кадлец нахлу добре отляво и върна към дузпата, където чакаше Шюрле - 4:0.

В 79-ата минута Райнартц оформи крайното 5:0. Бранителят на гостите Яник Вестергаард сбърка на дъгата и позволи на влезлия като резерва Аркадиуш Милик да стреля. Полякът шутира, а топката се отби в тялото на Кастеелс и после в гредата. При отбиването в левия стълб кълбото попадна в Райнартц, който със силен удар от дузпата оформи крайния резултат - 5:0.

Идния кръг Хофенхайм приема Нюрнберг, а на Леверкузен също предстои домамакинство - на Вердер (Бремен).